Share Tweet

Čempionato starte – mėlynai baltų minimalus pralaimėjimas

Sekmadienį Kauno rajono FC „Hegelmann“ moterų komanda pažymėjo savo debiutines rungtynes „Spark Energy“ moterų A lygoje. Mėlynai baltos Šiauliuose turėjo pripažinti daugkartinių čempionių „Gintros“ futbolininkių pranašumą rezultatu 1:2.

Debiutinį istorinį įvartį Kauno rajono klubui pirmajame kėlinyje pelnė Judita Sabatauskaitė.

Dvikovą „Hegelmann“ merginos pradėjo tokia startine sudėtimi: Klaudija Savickaitė (žaidžiančioji trenerė), Danielė Svirnelytė, Agnė Žėglevičiūtė, Paulina Sarkanaitė, Iveta Inčytė, Justina Baltrūnaitė, Milda Liužinaitė, Karolina Zabolotnaja, Rimantė Kunickaitė, Goda Bartkevičiūtė ir Judita Sabatauskaitė.

Rungtynes aktyviau pradėjo aikštės šeimininkės, tačiau laiku ir vietoj būdavo žaidžiančioji mėlynai baltų trenerė – vartininkė Klaudija Savickaitė.

Visgi 23 minutę „Gintros“ ekipa surengė pavojingą išpuolį, kuris baigėsi tiksliu varžovių naujokės iš Nigerijos Vivianos Ikechukwu smūgiu.

Savo atsaką mėlynai baltos surengė po dviejų minučių, kuomet šeimininkės grubiai suklydo gynyboje. Šia situacija pasinaudojo ir pirmąjį oficialų FC „Hegelmann“ įvartį klubo istorijoje pelnė Judita Sabatauskaitė.

Jau kitos atakos metu šiaulietės nepasinaudojo dėkinga situacija išsiveržti į priekį, kuomet jų puolėja iš 5 metrų smūgiavo virš vartų. Dar po keletos akimirkų savo įgūdžius demonstravo K. Savickaitė, atsidūrusi laiku ir vietoj bei išgelbėjusi savo komandą.

Antrasis kėlinys prasidėjo pavojingu Karolinos Zabolotnajos smūgiu, kurį atrėmė šiauliečių vartų sargė. Visgi 55 minutę „Gintros“ legionierė iš Amerikos Samantha Rosette paleido tolimą ir tikslų smūgį bei dar kartą šiose rungtynėse išvedė savo ekipą į priekį.

Vėliau K. Savickaitei teko keletą kartų gerokai padirbėti, kad apgintų savo vartus nuo dar didesnių nemalonumų.

61 minutę „Hegelmann“ futbolininkės turėjo gerą galimybę išlyginti rezultatą, bet vienos atakos metu du kartus varžoves gelbėjo jų vartininkė.

Dvikovos pabaigoje „Gintra“ galėjo padidinti savo pranašumą, bet kovoje viena prieš vieną K. Savickaitė buvo pranašesnė.

„Žinoma, rezultatas netenkina nei manęs nei komandos. Pačios jaučiame, jog neišnaudojome gerų  susikurtų progų. Bet noriu pagirti visas merginas, dėl gero ir kovingo žaidimo. Ir taip pat Juditą už įvartį.

Pirmajame kėlinyje stengėmės išlikti gynybiniame bloke bei išnaudoti savo stiprybę kontratakuojant. Po 15 minučių pamatėme ir įsivertinome kaip atrodo naujos „Gintros“ legionierės  ir koks jų žaidimo stilius. Galėjome leisti sau paspausti priešininkes jų aikštės pusėje ko pasėkoje pavyko išlyginti rezultatą.

Išėjusios į antrą kėlinį stengėmės jas dar labiau paspausti. Taip susikūrėme labai gerų progų, tik deja, nepavyko jų realizuoti. Taip pat prasidėjo kietas žaidimas iš varžovių pusės, po kurio sekė ir mini traumos. Gaila, jog po Agnės Žėglevičiūtės patirtos traumos prasileidome įvartį.

Manau, jog varžovės tikrai yra įveikiamos ir dar kartą įrodėme sau, kad esame stipri komanda ir galim žaisti kaip lygios su lygiom“, – po rungtynių sakė vyriausioji trenerė K. Savickaitė.

Artimiausias „Spark Energy“ moterų A lygos rungtynes mėlynai baltos žais po rinktinių pertraukos balandžio 24 dieną, namie prieš FK „Vilnius“ futbolininkes.