Share Tweet

Istorinis merginų B komandos triumfas LMFA I lygoje

LFF.lt

Kaune pasibaigė 2022 metų Lietuvos moterų futbolo asociacijos Pirmos lygos sezonas. Pirmenybių kulminacija tapo FC „Hegelmann“ B komandos pergalė finale prieš FK „Vilnius“ B komandą.

Lapkričio 20-ąją „Kauno Žalgirio“ FA manieže surengtas finalinio ketverto renginys. Praeitų metų nugalėtoja MFA „Žalgiris“ B-MRU patyrė pralaimėjimą pusfinalio etape, tad į titulą pretendavo pirmąkart į finalą iškopusios FK „Vilnius“ ir FC „Hegelmann“ dublerinės komandos.

Dienos pradžioje mažajame finale susitiko FK „Utenis“ ir MFA „Žalgiris“ B-MRU komandos. Uteniškės pirmosios pelnė įvartį, kuomet 41 min. kamuolį į varžovių vartus nukreipė Neda Klezaitė.

Žalgirietės persvėrė rezultatą antrajame kėlinyje, pasižymėjus 53 min. Kotrynai Levčukaitei ir 79 min. Karolinai Jasaitytei. Sostinės atstovės susitikimą laimėjo rezultatu 2:1 ir pasidabino bronzos medaliais.

Finalo kova tapo tikra pirmenybių puošmena. Itin atkakliose rungtynėse FC „Hegelmann“ žaidėjos jau 2 min. įsiveržė į priekį po Miglės Žižytės įvarčio. Antrajame kėlinyje komandos apsikeitė po įvartį – 49 min. pasižymėjo vilnietė Urtė Agata Mikalauskaitė, bet netrukus Paulina Morkulytė atstatė FC „Hegelmann“ B persvarą.

Raudona kortelė 58 min. buvo parodyta Miglei Vaižgėlaitei, tad Kauno rajono atstovės susitikimą baigė dešimtyje. Įdėtos pastangos gynyboje padėjo joms išsaugoti persvarą rezultatu 2:1 ir debiutiniame savo sezone džiaugtis LMFA I lygos trofėjumi.

Rungtynių įrašas

Iškart to rungtynių buvo įteikti apdovanojimai komandų atstovėms ir individualių nominacijų laimėtojoms. Pirmenybių 1–5 vietas užėmusioms komandoms piniginius prizus įsteigė UAB „Spark Energy Baltic“.