Share Tweet

Merginų futbolo trenerės sėmėsi patirties iš suomių specialisto

Lapkričio 28-30 dienomis vyko moterų futbolo trenerių mokymai, kuriuos vedė Andrius Guginis ir didelę patirtį Suomijos moterų futbole turintis ir nuo 2017 metų Estijos moterų rinktinę treniruojantis suomis Jarmo Matikainen.

Šiuose mokymuose dalyvavo ir FC Hegelmann klubo ir akademijos merginų futbolo trenerės – Skaistė Bajorinaitė, Guostė Jonikaitė ir Andželika Naumčiuk.

Pirmąją seminaro dieną jo dalyvės aptarė, kokie aspektai svarbūs treniruojant mergaites, kaip pritraukti ir išlaikyti jaunas mergaites treniruočių procese. Antrąją dieną merginų futbolo specialistai diskutavo apie tendencijas pasireiškusias 2022 metų moterų Europos futbolo čempionate. Praktinių užsiėmimų metu bandė įgyvendinti sugalvotus pratimus bei treniruotes tikslus.

Paskutinę kursų dieną dalyviai kalbėjosi apie vartininkių darbą, diskutavo kokiais būdais būtų galima pagerinti įvarčių pelnymo galimybes.

„Mokymų metu pasisėmiau naujų idėjų, minčių tiek iš lektorių, tiek iš kitų Lietuvos trenerių. Išgirstas mintis ir išmoktas pamokas tikiuosi artimiausiu metu panaudosiu praktiškai treniruodama mergaites”, – savo įspūdžiai dalijosi G. Jonikaitė.

„Labai smagu, kad tokie seminarai atsinaujino. Prieš pandemiją tokių seminarų būdavo dažniau, tačiau užklupus pandemijai jų labai stipriai trūko. Begalo smagu, kai pas mus atvažiuoja lektoriai iš UEFA ir pristato naujausias tendencijas ir žinias. Analizavome daug aspektų, kurie buvo pastebėti čempionate, diskutavome ką galime įgyvendinti Lietuvoje, į ką reikėtų kreipti daugiau dėmesio ir kaip visą tai pritaikyti praktinėje veikloje”, – kalbėjo S. Bajorinaitė

Partneriai, kuriais didžiuojamės