Share Tweet

Paplūdimio futbolo čempionato starte – dramatiškos rungtynės

lff.lt

Septyneriomis rungtynėmis šį penktadienį Prienuose startavo 2022 metų „Stiklita“ Lietuvos paplūdimio futbolo čempionatas, kuriame dalyvauja devynios komandos. Pirmaisiais lyderiais A grupėje tapo Kupiškio „Narjantos“ ir Kauno „Aleksoto“ klubai, B grupėje – Vilniaus „MV team“.

Čempionatas startavo A grupės rungtynėmis „Aleksotas“ – Prienų KKSC, o pirmojo įvarčio tereikėjo laukti vos 16 sekundžių, kai pasižymėjo kauniečių ekipos praėjusio sezono rezultatyviausias žaidėjas Paulius Giedraitis. Ir nors vėliau prieniškiai po dviejų įvarčių trumpam buvo išsiveržę į priekį, situaciją tvirtai kontroliavo praėjusio sezono trečios vietos laimėtojai. „Aleksotas“ laimėjo 7:4 ir tapo pirmuoju grupės lyderiu.

Antrose rungtynėse neįtikėtiną kovingumą pademonstravę Panevėžio rajono „Dembavos“ futbolininkai per dvi paskutines dvikovos minutes sumušė tris įvarčius į Ukmergės „Šiandien plotas“ komandos vartus bei iškovojo pergalę 5:4.

Skirtingai nei tose rungtynėse, vėliau vykusiose intrigos nebuvo. Pavadinimą pakeitusi ir „MV team“ tapusi „Audra“ net 14:1 sutriuškino Mažeikių „Olimpo SC“ ekipą bei tapo B grupės lydere. Šioje dvikovoje penkiais įvarčiais pasižymėjo Valerijus Mižigurskis, keturiais – Aurimas Tamaliūnas.

Dar vieną užtikrintą pergalę iškovojo ir prie starto linijos stoję Kupiškio „Narjantos“ futbolininkai. Nuo pat pradžių tvirtai į savo rankas perėmę iniciatyvą, jie 10:2 nugalėjo antrą nesėkmę patyrusius be keitimų žaidusius Prienų KKSC atstovus. Šioje dvikovoje keturis kartus pasižymėjo Redas Graičiūnas, tris kartus – Juozas Dudėnas.

Itin įdomiai klostėsi A lygos favoritų „Aleksoto“ ir „Dembavos“ akistata. Puikiai pradėję rungtynes panevėžiečiai įgijo trijų įvarčių persvarą, tačiau per likusį laiką po dusyk pasižymėjo P. Giedraitis ir E. Navickas bei antrą pergalę šventė „Aleksotas“.

Netrukus antra pergale džiaugėsi ir „Narjantos“ futbolininkai. Trimis pelnytais įvarčiais be atsako pradėję rungtynes, kupiškėnai antrojo kėlinio viduryje ir trečiojo pradžioje sulaukė dvigubo „Šiandien plotas“ atsako. Vis tik, ukmergiškiams jėgų pritrūko, J. Dudėnas įformino antrąjį čempionato hetriką ir „Narjanta“ laimėjo 7:2.

Pirmasis etapas buvo užbaigtas rungtynėmis tarp dvyliktojo titulo siekiančių Vilniaus IGOL futbolininkų ir nacionalinės rinktinės vyriausiojo trenerį Sahibą Mammadovą prisiviliojusio Kauno rajono „Hegelmann“ klubo.

Ši dvikova tapo tikra viso pirmojo etapo puošmena. Rungtynes dviem įvarčiais pradėjo Lietuvos rinktinės lyderis Mantas Makutunovičius. „Hegelmann“ į tai atsakė keturiais S. Mammadovo tiksliais smūgiais. Dar prieš įmušant ketvirtąjį, iš techninės zonos už necenzūrines replikas teisėjo adreso buvo pašalintas IGOL atstovas Bronislavas Mickevičius.

Trečiajame kėlinyje M. Makutunovičius ir Arsenijus Buinickis deficitą panaikino, o per pratęsimą tas pats M. Makutunovičius smūgiu per save pelnė pergalingą įvartį. Tiesa, už pergalę pratęsime skiriami ne trys, o du taškai.

Antrasis čempionato etapas liepos 6 dieną bus surengtas Kupiškyje, trečiasis – liepos 16 dieną Ignalinoje. Ten ir paaiškės šių metų čempionas.