Share Tweet

Merginų U17 rinktinė kartu su E. Daujote po atkaklios kovos pralaimėjo juodkalnietėms

LFF.lt

Juodkalnijoje šiandien prasidėjo 2024 metų UEFA Europos merginų iki 17 metų čempionato atrankos B1 grupės turnyras.

Kotore susitiko šio turnyro šeimininkės su Lietuvos bendraamžių rinktine. Rungtynėse žiūrovai išvydo penkis įvarčius ir atkaklią kovą iki pat paskutinės sekundės. Pergale šįsyk džiaugėsi juodkalnietės, pasiektą rezultatu 3:2.

Juodkalnijos rinktinė įsiveržė į priekį 7 minutę, realizavus dėkingą situaciją po baudos smūgio. Lietuvaitės išlygino rezultatą 16 minutę, kai po puikaus Lauros Grucytės perdavimo pasižymėjo Justina Blaževičiūtė. Deja, po minutės Juodkalnijos rinktinė pasinaudojo lietuvių gynėjų klaida, o per likusį laiką pirmajame kėlinyje vartininkei Emai Daujotei dar kelis kartus teko reaguoti į pavojingus varžovių smūgius.

Antroji rungtynių pusė buvo ne ką mažiau turininga, o įvarčio žiūrovai sulaukė 70 minutę – Amros Lukovic smūgio iš distancijos E. Daujotei atremti nepavyko ir juodkalniečių persvara padidėjo iki 3:1.

Po šio epizodo lietuvaitės perėmė žaidimo iniciatyvą ir be atvangos rengė savo grėsmingas atakas. Skirtumą pavyko sušvelninti 90 minutę J. Blaževičiūtei, sulaukusiai Gabijos Malakauskaitės rezultatyvaus perdavimo. Deja, vėliau sekę lietuvių mėginimai tikslo nepasiekė.

Rungtynių statistika: Juodkalnija – Lietuva 3:2 (2:1)
Kotoro „Pod Vrmcem“ stadionas, teisėja – Vanja Janković (Slovėnija);
Įvarčiai: 7 min. Jelena Nikčević, 17 min. Darija Čižek, 70 min. Amra Lukovic (Juodkalnija); 16 ir 90 min. Justina Blaževičiūtė (Lietuva);
Įspėtos: 82 min. Sofija Beatović (Juodkalnija); 15 min. Elzė Kiškūnaitė (Lietuva)

Lietuvos merginų U17 rinktinės sudėtis: Ema Daujotė, Milda Ivanciūtė, Austėja Jokubaitytė, Ema Valiukevicius, Ugnė Jonelytė, Laura Grucytė (80 min. Miglė Grauslytė), Justina Blaževičiūtė, Jotvilė Šapaitė (46 min. Neila Donevičiūtė), Estela Tamošauskaitė (80 min. Marta Šmidt), Emilija Grauslytė (74 min. Radvilė Kelečiūtė), Elzė Kiškūnaitė (74 min. Gabija Malakauskaitė). Atsargoje: Karina Galdikaitė, Agnė Jakiūnaitė, Patricja Penkauskaitė.