Share Tweet

Rinktinė išliko UEFA tautų lygos C divizione

LFF.lt

Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė antradienį Kaune sužaidė atsakomąsias rungtynes dėl išlikimo ateinančio sezono UEFA tautų lygos C divizione.

Edgaro Jankausko treniruojama komanda Dariaus ir Girėno stadione 1:0 nugalėjo Gibraltaro futbolininkus, pridėjus pirmo mačo pergalę laimėjo seriją bendru rezultatu 2:0 ir taip garantavo sau išlikimą trečiame pagal pajėgumą divizione.

Ten lietuviai žais pirmojoje grupėje, kur jų varžovais bus Rumunijos, Kosovo ir Kipro futbolininkai. UEFA Tautų lygos turnyras bus žaidžiamas rugsėjo–lapkričio mėnesiais. Tuo tarpu dabar lietuvių artimiausias iššūkis bus birželio mėnesį vyksiantis Baltijos taurės turnyras.

Lietuvos rinktinė šiame susitikime vertėsi be raudoną kortelę pirmame mače gavusio Edvino Girdvainio. Neilgai trukus iki rungtynių pradžios buvo atlikta permaina lietuvių startinėje sudėtyje – Arvydą Novikovą joje pakeitė Paulius Golubickas.

Mūsiškiai antradienį turėjo ženklią žaidybinę iniciatyvą prieš Gibraltaro rinktinę, tačiau jos nepavyko paversti įvarčiu pirmo kėlinio metu. Fedoras Černychas jau 7 minutę savo smūgiu sudrebino vartų konstrukciją. Dėkingas progas susikūrė Armandas Kučys, Vykintas Slivka ir Paulius Golubickas.

Stadiono ovacijų susilaukė F. Černycho įvartis, įmuštas 51 minutę po Pijaus Širvio perdavimo.

Per likusį rungtynių laiką lietuviai išlaikė kontrolę ir toliau džiugino sirgalius atakuojančiu žaidimu. Grėsmingiausius momentus antrame kėlinyje dar turėjo F. Černychas, Justas Lasickas, P. Širvys ir V. Slivka ir Artūr Dolžnikov. Iš viso Lietuvos rinktinė rungtynėse atliko 28 smūgius, iš kurių 10 buvo į vartų plotą.

UEFA tautų lygos rungtynių dėl išlikimo C divizione statistika

Lietuva – Gibraltaras 1:0 (0:0)
Kauno Dariaus ir Girėno stadionas; teisėjas – Duje Strukanas (Kroatija);
Įvartis: 51 min. Fedor Černych (Lietuva);
Įspėti: 8 min. Edgaras Utkus, 87 min. Rokas Lekiatas (Lietuva);

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Emilijus Zubas, Pijus Širvys (73 min. Markas Beneta), Edgaras Utkus (46 min. Kipras Kažukolovas), Rokas Lekiatas, Paulius Golubickas, Gvidas Gineitis, Vykintas Slivka (90+2 min. Daniel Romanovskij), Justas Lasickas, Fedor Černych (87 min. Fedor Černych), Gytis Paulauskas (73 min. Artūr Dolžnikov), Armandas Kučys;

Atsargoje: Edvinas Gertmonas, Gustas Baliutavičius, Linas Klimavičius, Klaudijus Upstas, Giedrius Matulevičius, Ovidijus Verbickas.