Share Tweet

UEFA „Development“ turnyro finiše – įtikinama lietuvių pergalė prieš estes

LFF.lt

Pakilia nata Lietuvos merginų iki 16 metų rinktinė baigė savo pasirodymą tarptautiniame turnyre, vykusiame LFF Kauno treniruočių centro stadione. Lietuvaitės pranoko Estijos bendraamžes 3:0 ir užėmė antrąją vietą.

Susitikimo pirmame kėlinyje lietuvės turėjo žaidybinę persvarą ir vertė estes kantriai darbuotis gynyboje. Daugiausiai iššūkių varžovėms kėlė Ugnės Jonelytės reidai dešiniuoju kraštu, po kurių sekdavo grėsmingi perdavimai komandos draugėms. Visgi, turnyro šeimininkėms ilgokai nesisekė realizuoti savo susikurtų progų gausos.

Galiausiai, lietuvių pastangos buvo vainikuotos įvarčiu 40 minutę, kuomet Emilija Grauslytė aplenkė esčių vartininkę kovojant dėl kamuolio ir pasiuntė jį į vartus. Turiningas pirmasis kėlinys pasibaigė rezultatu 1:0, Lietuvos rinktinės naudai.

Po pertraukos Estijos komanda ėmė žaisti aršiau ir pagrasino mūsiškių vartams. Atlaikusios varžovių puolimą, mūsiškės 69 minutę sparčiai surengė savo ataką ir Gabija Malakauskaitė galingu smūgiu padvigubino persvarą.

Per pridėtą laiką Gabija Malakauskaitė dar kartą įmušė įvartį, o teisėjas netrukus užfiksavo galutinį rezultatą, suteikusį Kotrynos Kulbytės treniruojamai rinktinei antrą turnyro poziciją.

Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė tapo UEFA „Development“ turnyro nugalėtoja. Bosnės savo paskutinėse rungtynėse be įvarčių sužaidė su Sakartvelo bendraamžėmis, o baudinių serijoje 3:2 buvo taiklesnės Kaukazo regiono atstovės.

Rungtynių statistika: Estija – Lietuva 0:3 (0:1)
LFF Kauno treniruočių centro stadionas, teisėjas – Ugnius Veprauskas
Įvarčiai: 40 min. Emilija Grauslytė, 69 ir 90+5  min. Gabija Malakauskaitė (Lietuva)

Lietuvos merginų U16 rinktinės sudėtis: Ema Daujotė, Emilija Grauslytė, Ugnė Jonelytė, Miglė Grauslytė, Julija Melaikytė (58 min. Agnė Jakiūnaitė), Neila Dinevičiūtė (46 min. Marta Šmidt), Austėja Jokubaitė, Aivė Andriuškevičiūtė, Estela Tamošauskaitė, Radvilė Kelečiūtė (74 min. Ugnė Kvartūnaitė), Gabija Malakauskaitė. Atsargoje: Rūta Petrauskaitė, Emilija Gerasimova, Patricja Penkauskaitė, Milda Ivanciūtė, Laura Grucytė.